Titulní obrázek projektu Darujeme české Vánoce

Zasněžené nebo na blátě? S dárky z projektu #Darujeme české Vánoce budou letošní Vánoce smysluplnější

Novaza se letos na podzim stala součástí projektu dvou kamarádek Hany Šormové a Jany Kuntošové, který se jmenuje #Darujeme České Vánoce. Projekt propaguje šikovné české tvůrce v hustém pralese dnešního on-line světa. Kdy jindy začít než v době předvánoční? Pro mnohé tvůrce měla být právě tato část roku prodejně nejsilnější, ale člověk míní a pandemie mění. O to víc pomoci čeští tvůrci potřebují.

Autorky projektu #DarujemeCeskeVanoce nechtěly v současné složité situaci pouze přihlížet, jak jejich tvůrčí kolegové zavírají své dílny a výrobny. Rozhodly se vzít kormidlo pevně do vlastních rukou a aktivně směřovat vlastní osudy mimo mělčiny a záludné útesy dnešní rozbouřené doby. Na palubu ochotně přibraly další tvůrce a nabídly jim společnou plavbu. Plavba na rozbouřeném moři nabrala obdivuhodnou rychlost.

Projekt si autorky se svým týmem vzaly za svůj a důkazem je i Vánoční hymna, kterou si můžete poslechnout v tomto videu.

Raketový start z nuly na desetitisíce

Pokud jste projekt #DarujemeCeskeVanoce ještě nezaznamenali, měli byste si podrobněji prohlédnout svoji facebookovou zeď. Tento hashtag nyní vládne všem. Samozřejmě myšleno v nadsázce. I když komunita kolem #DarujemeCeskeVanoce nyní roste rychlostí světla.

Jiní by k dosažení takových čísel sledujících na sociálních sítích usilovně pracovali léta, #DarujemeCeskeVanoce a jejich autorky to zvládly za jeden podzim. Evidentně trefily hřebíček přímo na hlavičku a zájemců jak z řad prodávajících, tak nákupů chtivých je požehnaně. Konkrétně Facebook skupina #DarujemeCeskeVanoce měla koncem listopadu 37 000 členů, Instagramový účet kolem 2 500 sledujících a příspěvky s #DarujemeCeskeVanoce se vyšplahaly skoro na číslo 7 000. Odvaha a energie autorek a jejich týmu se jistě vrací zpátky.

Česká spořitelna českým tvůrcům

Letošní vánoční akce České spořitelny s názvem Česká nadílka

Úspěšný projekt, který se nyní těší pozornosti ze všech stran, se dostal do hledáčku také České spořitelny. Jako prototyp iniciativy, která vzniká zespoda, bojuje o každý paprsek světla pozornosti. Ale Česká spořitelna na ni posvítila přímo obřím reflektorem.

Česká spořitelna se na své webové stránce Česká nadílka obrací na návštěvníky s výzvou, aby nakupovali dárky u českých výrobců. Záleží jim na tom, aby se lidem v Česku dařilo. Na webu zveřejnili vánoční inspirace pod #DarujemeCeskeVanoce.

Měkkouši a také tvrďouši

Šíře výrobků zapojených v projektu #DarujemeCeskeVanoce se zdá být až bezbřehá. A věrně odráží různorodost českých kreativců. Projekt #DarujemeCeskeVanoce prezentuje výrobky českých tvůrců v kategoriích. Od hraček, přes šperky až po domácí doplňky. Od měkkoušů, což jsou dárky zabalené bez krabice, často oblečení a móda až po “tvrdé” dárky v krabicích, které často dělají větší radost, zejména těm mladším.

Medailonek o našich designových vázách Novaza 77 a MOON si můžete prohlédnout zde a podrobnější článek si můžete přečíst zde.

Všechny kategorie si můžete v klidu projít na stránkách projektu v Katalogu tvůrců, nebo v oddělených facebookových vláknech:
JEDLÉ DÁRKY - https://bit.ly/2FTVmCF
HRAČKY PRO DĚTI - https://bit.ly/2J16Wx5
TEXTILNÍ VÝROBKY - https://bit.ly/37HI7Am
KNIHY OD ČESKÝCH AUTORŮ - https://bit.ly/31DGgc9
ŠPERKY - https://bit.ly/3mg7JbN
KOŽENÉ VÝROBKY - https://bit.ly/3dSn6UK
PAPÍRENSKÉ POTŘEBY - https://bit.ly/3jsvRpT
BYTOVÉ DEKORACE - https://bit.ly/35DIkSA
NEJENOM PŘÍRODNÍ KOSMETIKA - https://bit.ly/3oszlwc
DOMÁCÍ MAZLÍČCI - https://bit.ly/3mnXcLN
SKLO, KERAMIKA, PORCELÁN, SMALT, SÁDRA - https://bit.ly/3kzjQjD
DIY - https://bit.ly/3ozUzZ9
DEKORACE A ŠPERKY - https://bit.ly/2GfgTpK
KOVANÉ PRODUKTY - https://bit.ly/3kIUYpV
DÁRKY, KTERÉ POMÁHAJÍ DALŠÍM - https://bit.ly/3jR0vt0
POHYBOVÉ AKTIVITY - https://bit.ly/2IcBJqv
EKO DÁRKY - https://bit.ly/38Q90CN
A samozřejmě budeme rádi, když vás některý z prezentovaných projektů zahřeje u srdce a pořídíte k letošním Vánocům alespoň jeden dárek od tuzemských tvůrců.

Kde všude se o projektu píše a mluví?

Další článek o #DarujemeCeskeVanoce si můžete přečíst na Forbes.cz. Rozhovor s Hanou Šormovou najdete na brainstorm.czech-us.cz. Na Pinterest účet se můžete podívat tady.

© Novaza 2019–2022