Sklo-betonová designová váza s Vánočními motivy

Pět vánočních dárků pro nejdražší ženy

Stále si nevíte rady, jaký dárek pro ženu k Vánocům letos pořídit? Dále hledat nemusíte. Dárek pro ženu je vždy ožehavé téma. Máme pro vás vánoční tipy, které váš problém snadno a hravě vyřeší. Pokud už vás otravuje bezcílné toulání po obchodních centrech nebo hodinové brouzdání po e-shopech, pak věřte, že s námi vyberete dárek pro manželku, partnerku, maminku, sestru i babičku.

Nezapálené svíčky na adventním věnci ubývají a vy stále nemáte vánoční dárek pro ženu, která je blízká vašemu srdci? Pak jste tady správně. Máme pro vás pět tipů na ideální vánoční dárek. Nevíte, jaké je její přání? Nevadí. Nejlepší inspirace na dárek pro ženy najdete v našem článku.

1. Sklo-betonová designová váza s romantickým příběhem

Sklo-betonová designová váza s romantickým příběhem

Vázy známých designérů nebo úspěšných značek stojí i několik desítek tisíc korun. Existují ale alternativy, které se jim kvalitou vyrovnají a nevysají vaši peněženku. Jednou z možností je Novaza, sklo-betonová váza, která bude skvělým vánočním dárkem a dekorací. Design vázy kombinující elegantní skleněný válec a hmotné betonové tělo poskytne obdarované ženě pocit radosti v každé chvíli. Novaza je působivá i bez květin. Navržená i vyrobená v České republice, jako řešení problému, které denně trápí statisíce mužů. Vzpomenout si včas na významná data, například narozeniny nebo výročí, je v dnešní uspěchané době skoro nemožné. Přesně toto se stalo designerovi Tomáši Paclíkovi, který jednou zapomněl na svátek přítelkyně. Díky tomu navrhnul vázu Novaza, která se stala symbolem jejich vztahu. Novaza je natolik atraktivní, že zůstává v interiéru i bez květin. Do skříně jako běžnou vázu ji nikdo neuklidí. V podstatě si každý den v interiéru „řekne“ o pozornost a člověk se zamyslí, zda není správná chvíle koupit do ní květinu. Pokud jste někdy zapomněli na významné datum, s vázou Novaza se to nebude opakovat. Vázu koupíte zde

2. Řezané květiny od profesionálů

Zimní kytice

Květiny nejsou nejoriginálnějším dárkem, ale zaručeně fungují. Znáte hezčí pocit, než je pohled na tvář ženy, které jste právě darovali květinu? Vánoční čas sice živým květinám úplně nepřeje, najdou se ale i zajímavé alternativy. Jednou z nich jsou sezonní kytice z nabídky květinářství Kytky od potoka. Zajímavou možností jsou originální květinové pugéty od květinářství Papavera, které dělají svět barevnější a voňavější. Podívat se na ně můžete tady.

3. Broušená křišťálová váza z tradiční dílny

Ručně broušená křišťálová váza z kolekce Metamorphosis

Přemýšlíte o luxusnější podobě vánočního daru, ale i tak chcete zůstat u českého výrobce? Jedním z nejlepších rozhodnutí bude broušená skleněná váza od značky Rückl. České sklářství je zárukou tradice a kvality a rodinná sklárna Rückl je toho důkazem. Jejich broušený křišťál vypráví příběh dávného sklářského rodu, který u nás nemá obdoby. Bohatou nabídku váz, sklenic, vánočních ozdob a dalších doplňků nalezte zde.

4. Dva v jednom. Designová váza s předplatným květin

Designová váza s předplatným květin

Ženy milují květiny. A květina bez vázy? To nejde dohromady. Funkci většiny váz naplníte, když v nich probudíte život. A jak? No přeci květinou. Novaza je skleněná váza s betonovou duší, jejíž koncept naplníte, když v ní probudíte život pravidelným doručením květin. Zapomínáte často na důležité narozeniny vašich nejbližších– dvacetiny, třicetiny, čtyřicetiny nebo na důležitá výročí a svátky? Předplatné květin od Novazy tohle všechno vyřeší za vás. Dopředu určíte, kdy mají být květiny doručené a vše můžete pustit z hlavy. A určitě se dočkáte děkovné zprávy od překvapené obdarované ženy. Objednávat můžete tady. Pro milovníky květin a designu je váza s předplatným květin nejlepším dárkem.

5. Workshop adventních věnců

Poslední tip se sice pojí s Vánocemi, ale vhodnější chvíli pro jeho darování je období, které adventu předchází. Přemýšleli jste někdy nad výrobou vlastní vánoční dekorace, jež bude vypadat přesně jako od profesionálů? Workshop tvorby adventních věnců se může stát dobrou volbou pro váš dar. Adventní věnec je zároveň skvělou vánoční dekorací nejen bytového interiéru. Workshop může být vhodný také pro muže, kteří chtějí utužit svůj vztah a partnerku překvapit vlastnoručně vyrobenou vánoční dekorací. Tipy na zajímavé workshopy najdete pod odkazem tady nebo tady.

Titulní obrázek projektu Darujeme české Vánoce

Zasněžené nebo na blátě? S dárky z projektu #Darujeme české Vánoce budou letošní Vánoce smysluplnější

Novaza se letos na podzim stala součástí projektu dvou kamarádek Hany Šormové a Jany Kuntošové, který se jmenuje #Darujeme České Vánoce. Projekt propaguje šikovné české tvůrce v hustém pralese dnešního on-line světa. Kdy jindy začít než v době předvánoční? Pro mnohé tvůrce měla být právě tato část roku prodejně nejsilnější, ale člověk míní a pandemie mění. O to víc pomoci čeští tvůrci potřebují.

Autorky projektu #DarujemeCeskeVanoce nechtěly v současné složité situaci pouze přihlížet, jak jejich tvůrčí kolegové zavírají své dílny a výrobny. Rozhodly se vzít kormidlo pevně do vlastních rukou a aktivně směřovat vlastní osudy mimo mělčiny a záludné útesy dnešní rozbouřené doby. Na palubu ochotně přibraly další tvůrce a nabídly jim společnou plavbu. Plavba na rozbouřeném moři nabrala obdivuhodnou rychlost.

Projekt si autorky se svým týmem vzaly za svůj a důkazem je i Vánoční hymna, kterou si můžete poslechnout v tomto videu.

Raketový start z nuly na desetitisíce

Pokud jste projekt #DarujemeCeskeVanoce ještě nezaznamenali, měli byste si podrobněji prohlédnout svoji facebookovou zeď. Tento hashtag nyní vládne všem. Samozřejmě myšleno v nadsázce. I když komunita kolem #DarujemeCeskeVanoce nyní roste rychlostí světla.

Jiní by k dosažení takových čísel sledujících na sociálních sítích usilovně pracovali léta, #DarujemeCeskeVanoce a jejich autorky to zvládly za jeden podzim. Evidentně trefily hřebíček přímo na hlavičku a zájemců jak z řad prodávajících, tak nákupů chtivých je požehnaně. Konkrétně Facebook skupina
#DarujemeCeskeVanoce měla koncem listopadu 37 000 členů, Instagramový účet kolem 2 500 sledujících a příspěvky s #DarujemeCeskeVanoce se vyšplahaly skoro na číslo 7 000. Odvaha a energie autorek a jejich týmu se jistě vrací zpátky.

Česká spořitelna českým tvůrcům

Letošní vánoční akce České spořitelny s názvem Česká nadílka

Úspěšný projekt, který se nyní těší pozornosti ze všech stran, se dostal do hledáčku také České spořitelny. Jako prototyp iniciativy, která vzniká zespoda, bojuje o každý paprsek světla pozornosti. Ale Česká spořitelna na ni posvítila přímo obřím reflektorem.

Česká spořitelna se na své webové stránce Česká nadílka obrací na návštěvníky s výzvou, aby nakupovali dárky u českých výrobců. Záleží jim na tom, aby se lidem v Česku dařilo. Na webu zveřejnili vánoční inspirace pod #DarujemeCeskeVanoce.

Měkkouši a také tvrďouši

Šíře výrobků zapojených v projektu #DarujemeCeskeVanoce se zdá být až bezbřehá. A věrně odráží různorodost českých kreativců. Projekt #DarujemeCeskeVanoce prezentuje výrobky českých tvůrců v kategoriích. Od hraček, přes šperky až po domácí doplňky. Od měkkoušů, což jsou dárky zabalené bez krabice, často oblečení a móda až po “tvrdé” dárky v krabicích, které často dělají větší radost, zejména těm mladším.

Medailonek o našich designových vázách Novaza 77 a MOON si můžete prohlédnout zde a podrobnější článek si můžete přečíst zde.

Všechny kategorie si můžete v klidu projít na stránkách projektu v Katalogu tvůrců, nebo v oddělených facebookových vláknech:
JEDLÉ DÁRKY - https://bit.ly/2FTVmCF
HRAČKY PRO DĚTI - https://bit.ly/2J16Wx5
TEXTILNÍ VÝROBKY - https://bit.ly/37HI7Am
KNIHY OD ČESKÝCH AUTORŮ - https://bit.ly/31DGgc9
ŠPERKY - https://bit.ly/3mg7JbN
KOŽENÉ VÝROBKY - https://bit.ly/3dSn6UK
PAPÍRENSKÉ POTŘEBY - https://bit.ly/3jsvRpT
BYTOVÉ DEKORACE - https://bit.ly/35DIkSA
NEJENOM PŘÍRODNÍ KOSMETIKA - https://bit.ly/3oszlwc
DOMÁCÍ MAZLÍČCI - https://bit.ly/3mnXcLN
SKLO, KERAMIKA, PORCELÁN, SMALT, SÁDRA - https://bit.ly/3kzjQjD
DIY - https://bit.ly/3ozUzZ9
DEKORACE A ŠPERKY - https://bit.ly/2GfgTpK
KOVANÉ PRODUKTY - https://bit.ly/3kIUYpV
DÁRKY, KTERÉ POMÁHAJÍ DALŠÍM - https://bit.ly/3jR0vt0
POHYBOVÉ AKTIVITY - https://bit.ly/2IcBJqv
EKO DÁRKY - https://bit.ly/38Q90CN
A samozřejmě budeme rádi, když vás některý z prezentovaných projektů zahřeje u srdce a pořídíte k letošním Vánocům alespoň jeden dárek od tuzemských tvůrců.

Kde všude se o projektu píše a mluví?

Další článek o #DarujemeCeskeVanoce si můžete přečíst na Forbes.cz. Rozhovor s Hanou Šormovou najdete na brainstorm.czech-us.cz. Na Pinterest účet se můžete podívat tady.

© Novaza 2019–2021