Novaza Moon s Velikonoční květinou v jarních barvách

Velikonoční květiny: Zvolte si pestré barvy a přivítejte jaro u vás doma

Velikonoce jsou jedním z nejbarevnějších období v roce. Pro mnoho lidí představují kromě křesťanského svátku zejména oslavu jara. A jaro patří cibulovinám, proto je ideální příležitostí, jak si jejich barvy a vůně naplno užít.

Velikonoční svátky často předznamenávají příchod jara, s tím jsou spojeny i přírodní dekorace a květiny, které si lidé umisťují do svých domácností. Češi v tomto období nejčastěji nakupují hlavně květiny a cibuloviny, které symbolizují příchod jara. Pokud Velikonoce vyjdou na dřívější termín, volí Češi typicky jarní cibuloviny jako sněženky, bledule, či jarní nízké kosatce a modřence. Pokud jsou Velikonoce později, pak hyacinty, narcisy a tulipány.

Trendem posledních let jsou přírodní materiály, ať už jde o sušené rostlinné doplňky nebo přírodní zeleň. Přírodní materiály se rovněž odráží ve výběru nádob pro květinové dekorace.

Jaké barvy vybrat na Velikonoce?

Velikonoční květina tulipánů v jarní paletě barev

Velikonoční a jarní dekorace vyjadřují radostné očekávání probouzející se přírody a teplotně příznivějších slunečných dnů. Právě rozkvétající příroda a její barvy jsou jednou z hlavních inspirací aranžmá pro toto období. K hlavním barvám tohoto období patří zelená, žlutá, oranžová a červená.

Zelená

Zelená barva je symbolem jara a pučící přírody, vyjadřuje naději pramenící z probouzejícího se nového života. Je také barvou navozující klid. Zelená může být použita v kombinaci prakticky se všemi uvedenými barvami.

Žlutá

Žlutá symbolizuje slunce a sluneční svit, tolik potřebný po dlouhém zimním období.

Oranžová

Oranžová působí jako žár slunce, je nejteplejší ze všech barev. Kombinací s oranžovou dodáme každé dekoraci měkkost, teplo a oživení.

Červená

A konečně červená. Ta je velmi významnou barvou pro velikonoční období. Je barvou krve, symbolizující život a spolu s oranžovou patří do skupiny teplých barev.

Chtěli byste dostávat květiny pravidelně nejen na Velikonoce? Podívejte se na možnosti našeho květinového předplatného.

Pokud se vám text líbil, sledujte nás na Instagramu nebo Facebooku a my vám brzy přineseme další článek.

© Novaza 2019–2022